Geleneksel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması

0

Petlas AŞ’de her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” kutlaması bu yıl da Petlas AŞ’de çalışmakta olan kadın personelin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasında söz alan İnsan Kaynakları ve End. İliş. Müdürü Mithat Durudoğan; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında bilgi verdikten sonra kadınların toplumsal rolü ve önemi, dünyada ve ülkemizde haksızlığa uğrayan kadınların yaşadığı olumsuz durumların artık yaşanmaması ve bu konuda toplumun bilinçlendirilmesi gerektiği şeklinde bir konuşma yaptı. Kadınların; iş hayatına atılma – üretme ve üretimin sonuçlarından hak ettiği payı alma düşüncesiyle Petlas AŞ tarafından istihdam edildiğine değinen Durudoğan kadınlarımızın sorunlarından çok başarılarının konuşulduğu 8 Mart’larda buluşmayı ümit ettiklerini belirtti.

Programın devamında ise İnsan Kaynakları ve End. İliş. Müd. Mithat Durudoğan ve Üretim Müdürü Yalçın İlgül tarafından günün anlam ve önemine binaen, Petlas AŞ bünyesindeki kadın personele gül takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan AKO Jant Bayileri Tayland Gezisinde başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.