Feng Fu: Uzakdogu’dan gelen serinlik

0

shutterstock_303007868Günümüzde giderek yaygınlaşan alternatif sağlık yöntemlerinden biri daha hayatımıza girdi: Feng Fu.

İsim bir yerlerden tanıdık gelebilir. Ancak bu yöntemin odanızla ya da eşyalarınızın konumu ile ilgili olan Feng Shui’den farklı olduğunu söyleyelim. Yapmanız gereken tek şey boynunuzdaki doğru noktayı buz ile serinletmek. Peki, bu yöntem size ne mi kazandıracak? Gelin birlikte inceleyelim.

Kişinin fiziksel dengesini düzenlemeye yardımcı olan bu yöntem sayesinde hem daha dinç hem de daha enerjik olmanız mümkün. Boynumuzdaki bu akupunktur noktasını keşfeden Çinli uzmanlar buzun bu nokta ile birleşmesi sonucu oluşturduğu serinletici etkisinden dolayı yönteme Feng Fu yani Rüzgar Evi adını vermişler.

Nasıl Uygulanır?

İhtiyacınız olan malzemeler bir adet buz ve boyun. Sonrasında uygulamaya geçebilirsiniz. Boynunuzun başınızla birleştiği Feng Fu noktasına buzu yaklaşık 20 dakika tutun. Bu uygulamayı ister karnınızın üzerine uzanarak yapın ister otururken, önemli olan gerekli süre buzu boynunuzda tutmayı başarmanız. İlk saniyeler buzun soğukluğu içinizi titrese de otuz kırk saniye sonra sıcaklığı hissedeceksiniz. Bu uygulamayı düzenli olarak her gün yaptığınızda şifasını görebileceğinizi unutmayın.

Feng Fu’nun Katkıları

Bu sayede;

-Mutluluk hormonu olarak bilinen endorfinin kanda serbest dolaşımı sağlanmış oluyor.

-Sindirim sisteminiz giderek daha dengeli hale geliyor.

-Gribe karşı direnciniz artıyor.

-Tiroid beziniz daha dengeli çalışıyor.bu-noktaya-buz-koyun-59992

-Nefes almanız kolaylaşıyor.

-Eklem, diş ve baş ağrılarında da etkili.

-Nörolojik rahatsızlıkların tedavisinde yardımcı.

-Hipertansiyon ve astım gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkili.

-Mide rahatsızlıkları ve obeziteye karşı da faydalı.

-Selülit oluşumunu engelleyici.

-Uykusuzluk, kronik yorgunluk ve stres gibi durumlara karşı da yardımcı.

Uygulanması Sakıncalı Durumlar

Hamilelerin, şizofreni ve epilepsi(sara) rahatsızlığı bulunan kişilerin bu yöntemi uygulamasının sakıncalı olduğunu da belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Dünyanın ilk elektronik bitkisi üretildi başlıklı makalemizde bitki, gül ve yapay hakkında bilgiler verilmektedir.

.