FALKEN, Liverpool FC ile Küresel Ortaklık Kurduğunu Açıkladı

0

Sumitomo Rubber Industries, Ltd.(SRI) (CEO: Ikuji Ikeda) FALKEN markası ile Liverpool FC’nin Küresel Ortağı ve Resmi Lastik ortağı olarak sponsorluk anlaşması imzaladı

Sumitomo Rubber Industries, Ltd.(SRI) (CEO: Ikuji Ikeda) FALKEN markası ile Liverpool FC’nin Küresel Ortağı ve Resmi Lastik ortağı olarak sponsorluk anlaşması imzaladı.

Temmuz 2017 tarihinde Hong Kong’da Liverpool FC ile ortak bir sunum düzenlendi.

Çok yıllık sözleşmede iki marka, taraftarlar ve sürücüler için benzersiz deneyimler yaratmak üzere birlikte çalışırken FALKEN’in kilit küresel pazarlarında daha fazla büyüme fırsatlarının önünü açacak. Liverpool FC’nin dünya sınıfındaki cazibesini kullanan ve kulübün taraftarlarının tutkusunu sponsorluğun merkezine yerleştiren FALKEN Lastikleri, taraftarları aksiyona daha da yakınlaştıracak özel içerikler dâhil bir dizi yenilikçi inisiyatife imza atacak. FALKEN aynı zamanda; dijital ve sosyal medya desteği, saha kenarı LED’leri, stadyum markalaştırma Liverpool FC’nin oyuncularına ve efsanelerine erişim gibi bir dizi pazarlama ve promosyon haklarından faydalanacak.

Ortaklık anlaşmasını değerlendiren Liverppol Futbol Kulübü Baş Ticari Yetkilisi ve Sorumlu Müdürü Billy Hogan, şöyle konuştu: “FALKEN ile ortaklık kurmaktan gurur duyuyoruz ve küresel bir ortak olarak onları LFC ailesine katmaktan memnunuz. FALKEN kulüp harika bir sinerjiye sahip ve tavır ve performans anlamında bizim değerlerimizi paylaşıyor. Bu ortaklıkta birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

SRI’nin Direktörü ve Üst Düzey Yöneticisi Satoru Yamamoto da şunları söyledi: “Liverpool FC gibi prestijli bir futbol kulübü ile ortaklık kurmaktan dolayı mutluyuz. İki taraf da heyecan verici bir geleceğe inanıyor ve müşterilerimizi ödüllendirmek ve tanımak için ve dünyanın dört bir yanındaki hayranlarımızla bir araya gelmek için birlikte çalışacağız. Aynı zamanda, bir yandan küresel stratejimizi oluştururken bir yandan da daha önce yaptığımız gibi futbolu destekleme taahhüdümüzü yeniden doğrulamaktan dolayı memnunuz.”

1892 yılında kurulan Liverpool FC, dünyanın en köklü ve ünlü futbol kulüplerinden biridir. 18 Lig Şampiyonluğu, 7 FA Kupası, 8 Lig Kupası, 5 Avrupa Kupası, 3 UEFA Kupası, 3 Avrupa Süper Kupası ve 15 Hayır Amaçlı Kupa kazanmıştır.

Sosyal sorumluluğa önem veren bir kulüp olarak Liverpool FC, mirasından gurur duymaktadır ve resmi hayır kuruluşu Liverpool FC Vakfı aracılığıyla topluluklarda proaktif bir rol oynamaktadır. Bir dizi ödüllü program düzenleyen Vakıf, yurt içinde ve yurt dışında çocukları ve yetişkinleri, futbolun ve Liverpool FC rozetinin gücünü kullanarak motive etmekte, onlara ilham vermektedir.  Katkıları, Business In The Community’nin verdiği Topluluk Ödülü ile takdir edilmiştir.

Liverpool FC, küresel bir markadır ve dünyanın dört bir yanında önde gelen ticari ortaklarla birlikte çalışarak benzersiz ticari fırsatlar sağlamaktadır.

  • FALKEN, SRI’nin küresel lastik markasıdır. İlk FALKEN markalı lastik, 1983 yılında piyasaya sürülmüştür. O tarihten bu yana FALKEN, sürekli olarak ürün çeşitliliğini genişletmiş ve motor sporlarında on yıllar boyunca elde ettiği başarılardan kazanılan değerli bilgilerle performansını artırmıştır. FALKEN lastikleri, emniyete önem veren ve sürüş heyecanını seven sürücülerin tercihidir.
  • SRI, 1909 yılında Japonya’da kurulmuştur ve bugün dünyada en büyük 6. lastik üreticisidir. Lider ruhuna sadık kalan şirket, en gelişmiş yeni teknolojileri ve yenilikçi üretim süreçlerini geliştirmede ön saflarda yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Petrol-İş Sendika Temsilcileri Petlas’ta başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.