Falken, Azenis FK453 artık Türkiye’de

0

Falken, sürüş konforundan vazgeçemeyenler için Azenis FK453’ü piyasaya sundu

AKO’nun Türkiye temsilciliğini yaptığı Falken, Azenis FK453 lastiğini Türkiye pazarına sundu. Ultra yüksek performansıyla dikkat çeken lastik, sürüş konforundan vazgeçmek istemeyen otomobil tutkunlarına daha fazla yol tutuş ve sürüş keyfi imkanı sunuyor.

Hedef kitlesinde BMW’nin M ve 7 serileri, Audi RS, Audi A6 ve Alfa Romeo gibi spor otomobiller bulunan Azenis FK453, zengin ebat aralığı ile otomobil tutkunlarının beğenisine sunuldu. Falken’in bir önceki jenerasyona göre  yüzde 25 daha fazla kuru yol tutuşu ve  yüzde 30 daha fazla ıslak yol tutuşu sağlayan lastik, virajlarda yüksek stabilite ve üst düzey direksiyon hassasiyeti sağlıyor.

Yeni sırt deseniyle yüksek miktarda su tahliyesi sağlayan Azenis FK453, bunun yanı sıra tatmin edici bir ses seviyesi ortaya koymak üzere optimize edildi. Avrupa pazarı için geliştirilmiş olan Azenis FK453, bu pazarın gereksinimlerine yanıt vermek için tasarlandı. Kavrama ve ıslak zeminde tutunma gibi performans özelliklerine dikkat edilen lastik, sportif sürüş sırasında beklenen performans ve hassasiyeti sunabilmesi için Almanya’nın Nürburgring gibi çok sayıda yarış pistinde test edildi.

Hatta lastikte kullanılan teknolojilerden biri bu pistin adını taşımaktadır: NUR-Spec. Bu adlandırma, lastik sertliğini ve sürüş hissini iyileştiren naylon içerikli takviye edilmiş lastik yapısı için kullanılıyor. Bu yapı, FK452’ye oranla zemin ile temas alanını arttırmaya ve performans değerlerini, özellikle ıslak zeminde yol tutuşu ve frenleme kabiliyetini ciddi ölçüde geliştirmeye imkan sağlıyor.

Resim4

Bir önceki yazımız olan AKO’dan bayi ağına yönelik eğitim programı başlıklı makalemizde AKO bayi eğitim hakkında bilgiler verilmektedir.

.