En uzak ülke lastik pazarında Petlas ve Starmaxx farkı

0

Petlas ve Starmaxx, Türkiye’ye uzaklığı bakımından, dünyanın en uzak ülkesi olarak kabul edilen Yeni Zelanda’da yüzde 20’lik pazar payıyla lastik sektöründe başrole yerleşti. Her iki marka Avustralya’da da yüzde 10’luk bir pazar payı yakaladı.

Yakalanan başarıyı değerlendiren firmamız yöneticileri tarafından yapılan açıklamada: “Bu başarı markalarımızın geleceğe nasıl hazırlandığının da bir göstergesi niteliğinde. Petlas ve Starmaxx markalarının tüm dünyada yaygınlaşmasının hem ülkemiz ekonomik yapısına katkısını hem de Türk markalarının dünya çapındaki temsilinin bilincinde olarak Avustralya ve Yeni Zelanda’da önümüzdeki yıllarda da pazar payımızı daha da arttırmak en büyük hedefimiz olacak.” denildi.

Zirai ve iş makinesi gruplarında aktif

Petlas ve Starmaxx, Avustralya ve Yeni Zelanda pazarında, özellikle zirai ve iş makinası lastik  gruplarında aktif. Firma yetkililerimiz, her iki ülke pazarına girildiği günden bugüne lastik pazarının önemli ve ayrılmaz bir unsuru olduklarını belirtiyor. 2015 yılı ihracat rakamları göz önüne alındığında önceki yıllarda gerçekleşen ihracat rakamlarında artış net olarak görülebiliyor.

Binek ve hafif ticari grubu ikinci sırada2bf9365deb

İhracat kalemleri içerisinde en büyük kalemi zirai ve iş makinası lastik grupları oluştururken, ikinci sırayı PCR (binek), LTR (hafif ticari) ve 4X4 lastik grupları takip ediyor. Yeni Zelanda ve Avustralya’lı distribütörlerimiz, pazarda sağlanan başarının arkasındaki en büyük etkenler olarak lastiklerin kalitesini ve ürün çeşitliliğini sıralıyor. Distribütörlere bu yıl yapılan ziyaretlerde, zirai lastiklerin üstün performans nedeniyle çiftçilerinden tam not aldığı bilgisi de edinildi. Distribütörler, Petlas ve Starmaxx lastiklerine olan talebin, ilerleyen yıllarda daha fazla artış göstereceğini de ifade ederken PCR (binek), LTR (hafif ticari) ve 4X4 lastik gruplarına olan talebin artışına bağlı olarak TBR (kamyon ve otobüs) grubuna yönelik talebinde yükselişe geçeceğini öne sürüyorlar.

Bir önceki yazımız olan Afrika'nın incisi: Cezayir başlıklı makalemizde cezayir hakkında bilgiler verilmektedir.

.