Dünyanın en büyük tarım fuarında Petlas ve Starmaxx izleri

0

agretchnica (1)Dünyanın en büyük tarım fuarı olarak nitelendirilen Agritechnica 2015’e katılan Türkiye markaları arasında Petlas ve Starmaxx da yer aldı.     İki yılda bir düzenlenen fuar 2015 yılında 10-14 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Hannover kentinde gerçekleştirildi. Fuara 7 gün boyunca 52 farklı ülkeden 3 bine yakın firma katıldı. Fuar organizatörlerinin açıkladığı verilere göre toplam ziyaretçi sayısı 451 bin kişi oldu. Bu ziyaretçilerin dörtte birinin uluslararası ziyaretçilerden oluştuğu ve 115 farklı ülkeden geldiği de veriler arasında.

Zirai grup lastikleri tanıtıldı

Petlas ve Starmaxx markaları ile fuarda yer alan AKO, zirai grup lastiklerinin tanıtımını yaptı. Zirai alanda bütün ebatlarda ve her türlü zemin ile iklim koşullarına uygun olarak, gelişmiş teknolojilerle üretilen traktör, römork ve biçerdöver lastikleri yoğun ilgi gören ürünler arasındaydı.

Beklenenin üstünde gerçekleşen ilgi dolayısıyla her iki markanın da tanıtım faaliyetleri ile potansiyel müşterilere ulaşması oldukça başarılı olarak değerlendirildi. Stantların birincil ziyaretçileri genel olarak zirai faaliyetlerle uğraşan çiftçiler olmasına rağmen farklı ülke pazarlarında iş birliği yapılan firmalarla da yeni pazarlar ve işbirlikleri için ticari bağlar güçlendirildi.agretchnica (2)

Türkiye’yi temsil görevi

Tüm dünyadan, tarım sektöründe faaliyet gösteren küçük, orta ve büyük segmentteki araç ve ekipman üreticilerinin yer aldığı organizasyonda, Türkiye’nin katılım gösteren firma sayısı ve büyüklükleri açısından fuarın 5’inci büyük oyuncusu olduğu ifade ediliyor. 100’e yakın Türkiye markasının fuara katıldığı ve bunların yüzde 90’dan fazlasının üretici firma olduğu da edinilen bilgiler arasında. Tarımsal makineleşme alanındaki en önemli uluslararası ticaret fuarı olarak görülen bu organizasyonda AKO, Avrupa ve Dünya pazarlarındaki payını artırmanın yanı sıra Petlas ve Starmaxx markaları ile Türkiye’yi temsil etme görevini de yüklenmiş oldu.

Bir önceki yazımız olan Araç çekiliş kampanyasında talihliler araçlarına kavuştu başlıklı makalemizde akokazandırıyor, çekiliş ve Mercedes hakkında bilgiler verilmektedir.

.