Dünya markaları Reifen 2016 fuarında buluştu

0

Reifen 2016 fuarında Petlas ve Starmaxx markalı ürünleri ile yer alan AKO,  fuar ziyaretçilerine binek, zirai, TBR, OTR, uçak ve LTR lastiklerini sundu.

1960’tan günümüze lastik sektöründeki devleri bir araya getiren Reifen Fuarı, lastik sektörüne yön veren en önemli fuarların başında geliyor. İki yılda bir Almanya’ da düzenlenen Reifen Fuarı bu yıl 24-27 Mayıs 2016 tarihlerinde Essen şehrinde kapılarını katılımcılara ve ziyaretçilere açtı.

Dünyada lastik sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve çok geçmeden kendi AR-GE çalışmaları ile üretim bandına uygulamayı politikası olarak belirlemiş olan Petlas, TA130 ve TR130 desenlerine uygulamış olduğu yüksek esneme özellikli- IF (Improved Flexion)- zirai lastiğini de ilk kez bu fuarda sergiledi. Ziyaretçiler, Petlas’ın esneme özellikli- IF (Improved Flexion)- zirai lastiğine ve en son teknoloji uygulanarak geliştirilmiş, lastiğin patlama durumunda bile uzun mesafe işlevini yerine getirebilen Run Flat özellikli lastiklerine yoğun ilgi gösterdi.

AKO için Reifen Fuarı yeni iş ilişkilerinin kurulmasını sağlarken, Petlas ve Starmaxx markalarının her geçen gün marka bilinirliğinin arttığını da gözler önüne serdiğini belirten AKO yetkilileri; “Petlas standının imajı ve görsel çekiciliği sayesinde marka ve ürünlerimizin tanıtımı üst düzeyde sağlandı.” dedi. Türkiye’nin önde gelen üreticilerinden ve ihracatçılarından biri olan AKO’nun ilerleyen günlerde de dünya lastik pazarındaki büyümesini devam ettirmeyi planladıklarını belirten yetkililer, bu hedef doğrultusunda ürün ve hizmet kalitenin yanı sıra marka bilinirliğini de arttırmayı önemli hedefleri olarak önlerine koyduklarının altını çizdi. Fuarda Petlas ve Starmaxx markalarının yurtdışı dağıtıcılarıyla da bir araya gelen AKO yetkilileri yapılan toplantılarda karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.

ESSEN_4

Bir önceki yazımız olan AKO Grup markalarıyla Automechanika Dubai Fuarı’ndaydı başlıklı makalemizde duabi hakkında bilgiler verilmektedir.

.