Candurmaz AŞ.

0

Candurmaz AŞ. Selçuklu-Konya

Süleyman Okur, Ercan Okur, Gürcan Okur

foto 074Ticari hayatımıza 1955 yılında dedemizin zirai ve sanayi V kayışları ticareti ile başladık. Daha sonraları babamın çalışmaya gittiği Almanya’dan 1977 yılında dönüşü ile birlikte bu işin toptancılığını yaparken, 1985 yılında zirai lastiklerin satışı ile başlayan süreçte kendimizi lastik sektörünün içinde bulduk. Aynı zamanda Konya’da akü toptan bayiliği de yapmaya başladık. 1988 yılında Dunlop markası ile otomobil lastik satışına başladık.

1990 yılında Petlas markası ile tanışarak Petlas bayisi olduk. İlk zamanlar zirai lastikler ile sesimizi duyurduk. AKO’nun Petlas fabrikasını alması ve AKO ile birlikte Petlas’ın, gerek kalite gerekse kapasite olarak hedefini büyütmesi bizim de lastik sektöründe Petlas markasına bakış açımızı değiştiriyor, Petlas, yaptığı olumlu atılımlar ile Türkiye’deki lastik firmaları arasında yerini alıyordu.

Can Durmaz AŞ. olarak toptan lastik işini yaparken bu işin aynı zamanda bir hizmet sektörü olduğunu düşünerek, perakende lastik işine de önem verdik, öncelikle bir şube açtık, daha sonra da mevcut iş yerinde tadilata giderek mağazanın görünümü ve servis hizmetlerine önem vermeye başladık. Aynı zamanda AKO Jant satışına da başladık.

AKO’dan Petlas markası ile birlikte zaman zaman AKO’nun bünyesindeki diğer markaların ürünleriyle ticaretimizi devam ettiriyoruz.

Geçtiğimiz 2015 yılında perakende satışa da ağırlık vermemizle birlikte satış adetlerimizi yüzde 10 civarında arttırdığımızı gözlemlemekteyiz.

Şu anda ailece işin başında bulunarak, yanımızdaki çalışanlarımızla birlikte markamıza daha fazla sahip çıkarak sağlıklı bir şekilde büyümeyi kendimize hedef olarak seçmiş bulunuyoruz. IMG_9824

Bir önceki yazımız olan Bar Oto Lastik başlıklı makalemizde bar oto ve Petlas hakkında bilgiler verilmektedir.

.