British RX Sezon Açılışını Loeb Kazandı

0

Silverstone pistindeki 2018 ToyoTires MSA British Rallycross Championship yarışının açılış turunu Peugeot Total sürücüsü Sebastien Loeb (Fransa) kazandı.

2018 ToyoTires MSA British Rallycross Championship yarışının açılış turu 17 Mart tarihinde Silverstone pistinde yapıldı.

Dünya rallycross yarışmacısı Loeb, Silverstone pistinde liderliği devraldı ve zaferini takım arkadaşı Timmy Hansen (İsveç) önünde yer alarak kazandı. ELS Audi Sport pilotu Andreas Bakkerud (Norveç), etkinliğin eleme aşamalarını domine ettikten sonra yarışta üçüncü sırada yer aldı.

Yarışı kazanan Loeb, “Benim için, bu sezon rallycross aracında ilkti. İlk testti ve nihayetinde ilk zaferdi, bu yüzden harika bir başlangıç oldu” dedi. “Başarılı bir gün geçirdim, ulusal bir şampiyona olsa bile kazanmak hiç kolay değildir. Gerçekten büyük hırslarımız yoktu, daha çok araca alışmak, piste alışmak ve takımın rallycross öğrenmesiydi amaç. Koşullar sabahtan gerçekten çok zordu ama öğleden sonrası daha iyi oldu, bu yüzden farklı kurguları denemek için şansımız vardı, iyi bir hafta sonu oldu.”

Bir önceki yazımız olan Maxxis, ARA ve NASA Serilerinde Cömert Ödüller Verecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.