BMC Petlas AŞ.’yi ziyaret etti

0

Türkiye’nin en büyük ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC Otomotiv AŞ. yöneticileri Petlas AŞ. Kırşehir lastik fabrikasını ziyaret etti.

Üretime başladığı ilk günden bu yana 300 bin adedi geçen araç üretimi ile Türkiye ekonomisine yaklaşık 10 milyar dolarlık katma değer sağlayan BMC Otomotiv’den bir heyet, Petlas AŞ’nin Kırşehir’de bulunan lastik fabrikasına bir ziyaret düzenledi.

BMC Giriş Kalite Kontrol ve Yan Sanayi Geliştirme Müdürü Serhat Sezer, Giriş Kalite Kontrol Grup Lideri Yakup Aydın ve Satınalma Mühendisi Mustafa Fevzi Teryaki’den oluşan BMC heyeti, Türkiye’nin lastiği Petlas’ın üretildiği tesisleri yerinde inceleme imkânı buldu.

Petlas AŞ. Genel Müdürü Yahya Ertem‘in eşlik ettiği BMC yetkilileri, ziyaret sonrası yaptıkları açıklamalarda BMC fabrikalarında uygulanan kalite politikalarını ve tedarikçileri ile olan ilişkilerini anlattı. Bu ilişkilerini ‘’ortak sorumluluk ile iş birliği yapmak’’ anlayışına dayandırmak istediklerini belirten BMC heyeti, ilişkilerde karşılıklı güven ve şeffaflık gibi kriterlere çok önem verdiklerini vurguladı. Bu niteliklere sahip “A” kategorisinde değerlendirilmiş olan firmalarla çalışmaya devam edeceklerinin altını çizen BMC yetkilileri, Petlas AŞ’ye teşekkür ederek, başarılarının devamını diledi.

Bir önceki yazımız olan AKO Mersin Antrepo hacmiyle göz kamaştırıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.