Ataser Otomotiv

0

Ataser Group olarak faaliyetlerimize 2006 yılında tekstil sektöründe Moskova’da başladık. Daha sonraları kendi ülkemize yatırım yapma arzusu bizi yeni sektör arayışlarına itti. Yaptığımız fizibilite çalışmalarıyla Moskova’daki yapılanmamızı koruyarak Türkiye’de girilebilecek doğru alanlardan birinin lastik sektörü olduğuna karar verdik.

İlk adımımız ise yurtdışından binek otomobil lastiği getirerek başladı. Fakat toptan anlamda yaptığımız ithal lastik işini perakendeye de dökme kararı almamız bizi yeni marka arayışlarına itti. Bu anlamda Eskişehir’de 4 adet Lastik Satış ve Montaj yeri açmayı planladık ve kendimize Çözüm Ortağı olarak ise Petlas’ı seçtik.

Öncelikle %100 yerli olmasından kaynaklı olarak Milli Lastiğimiz olması, sonraında da ülkemizdeki her türlü sürüş koşullarına uygun olması ve çok geniş bir ürün gamına sahip olması AKO’yu tercih etmemizin nedenleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Sadece binek otomobiller için değil aynı zamanda otobüsten kamyona, zirai araçlardan iş makinelerine kadar lastik ihtiyacını karşılayan bir ağı bulunması Petlası diğer markaların üzerine çıkarıyor.

Bizim en başından ilke edindiğimiz “Güvenli Lastik” kavramına büyük önem veren ve uluslararası standartlardaki testlerden başarıyla geçen bir markayla çalışmak  gerçekten çok güzel.

 

Bu anlamda AKO bünyesinde var olan akü, jant ve lastik kaplama fabrikalarıyla da Ataser Group’un tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Teşekkürler AKO, iyi ki varsın.

Merkez – Eskişehir

Serkan Denizli

Bir önceki yazımız olan Özalan Metal başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.