Apollo Avrupa TBR Pazarına Online Satışla Giriyor

0

Apollo, Kamyon ve Otobüs Radyal (TBR) lastik segmentini Avrupa pazarı için İngiltere’deki Commercial Vehicle Show’da lanse etti.

Apollo, Birmingham’daki bu lansmanla Avrupa’da son derece rekabetçi durumda olan ticari araç lastiği pazarına girdiğini açıkladı. Apollo ayrıca yenilikçi bir yaklaşımla Avrupa’da TBR ürün yelpazesini yalnızca online satın alma opsiyonu sunan ilk ve tek üretici olacağını duyurdu.

ApolloTyresDirect.com adresinde müşteriler; sipariş hacmi, teslimat yuvası ve ödeme yöntemine göre kişiselleştirilmiş bir fiyat oluşturuyor.

Avrupa ürünleri için 250 milyon kilometrelik test süreci

Apollo Lastikleri Ticari Araçlar için Küresel Ürün Yönetimi Grup Başkanı Benoit Rivallant, lansmanla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Bu lansman, bugün beş yıllık test ve geliştirme programımızın İngiltere ve Avrupa’daki kamyon-otobüs radyal lastikleri için doruk noktasıdır. Yeni ürün yelpazesi Avrupa için tasarlandı ve 6 Avrupa ülkesinde, 50 filonun sürücüleri tarafından 250 milyon kilometreden fazla test edildi. Süreci daha verimli hale getirmek bu projenin başarısı için büyük önem taşıyor.”

Pazara girişte online satış bir fırsat

Apollo Perakende Satış ve Pazarlama Sorumlusu Marco Paracciani ise online satış atağı için: “Avrupa TBR pazarı için standart lansmanın yeterli olmayacağını hissettik ve pazara giriş yaklaşımında online satışı bir yenilik yapma fırsatı olarak gördük” dedi. Paracciani, Apollo’nun yeni atağı için şunları söyledi: “Kalite, güvenilirlik ve performans Apollo felsefesinin merkezinde yer alır. Apollo, piyasadaki en iyi performansa karşı sürekli ölçümleniyor ve genellikle tüm performanslardan daha başarılı oluyor. Üstün iş modelimiz sayesinde, maliyetlerimizi kısabiliyoruz. Aslında değer teklifimiz şu şekilde özetlenebilir: “Senin fiyatın, senin yolun.”

ApolloTyresDirect.com’dan düşük fiyatla satın alınabiliyor

Apollo’nun Avrupa’ya arz ettiği yeni TBR ürünlerine, ApolloTyresDirect.com’dan ulaşılabiliyor. Apollo’nun yeni online satış stratejisi, depolama ve ulaştırma maliyetleri eklenmeden doğrudan üreticiden ve müşterinin ihtiyacı olmayacak ya da istemeyeceği hiçbir hizmet ve ek ürünü ana ürüne eklememek üzerine kurulu.

ApolloTyresDirect.com kullanıcıları sipariş hacimleri, ödeme ve teslimat seçeneklerine göre kişiselleştirilmiş fiyatlar oluşturabiliyor. Büyük siparişler ve teslimat için detaylı planlama, peşin veya kredili ödeme hatta Hamburg’daki depodan doğrudan müşteri tarafından alınma gibi ölçütler, lastik başına maliyette daha da azalma sağlıyor.

Hedef, Avrupa TBR pazar payını artırmak

Avrupa’daki binek otomobil lastiği segmentinde belirli bir seviyeye geldikten sonra şimdi Avrupa’da, getirdiği yenilikçi bakışla pazar payını artırmayı hedefliyor. Apollo, TBR grubu lastiklerini ilk olarak İngiltere’de satışa çıkarıyor, sonrasında ise İrlanda, Belçika, Hollanda ve Almanya teslimatları başlayacak. Bu ülkelerin dışındaki Avrupa ülkeleri de Hamburg dağıtım noktasından kendileri teslim alma seçeneğiyle satın alma yapabilecekler.

Apollo, Hindistan’daki 4, Hollanda’daki 1 fabrikasından sonra Macaristan’daki Greenfield fabrikasıyla dünya pazarında 6 üretim tesisiyle yer alıyor.

Bir önceki yazımız olan Petlas Ar-Ge Atağında başlıklı makalemizde AR-Ge, Petlas ve Pist hakkında bilgiler verilmektedir.

.