Akolastik.com yayında

0

AKO Grup, Petlas marka binek grubu lastiklerin online satışı için akolastik.com sitesini yayına aldı.
Diğer online lastik satış sitelerinden farklı olarak akolastik.com, Petlas bayileri tarafından sağlanan ücretsiz, profesyonel montaj hizmeti sunuyor.

2005 yılında AKO Grup ailesine katılan Petlas, bugüne kadar toplam 3,7 milyar TL’nin üzerinde fabrika yatırımına paralel olarak satış noktası yatırımlarıyla da hızla büyümeye devam etti ve satış ağını hızla geliştirdi. Bugün Türkiye genelinde 500’den fazla satış noktasıyla tüketicisiyle buluşan Petlas, gelişen teknoloji ve alışveriş alışkanlıklarına yenilikçi hizmetlerle uyum sağlamayı hedefliyor.

Kullanıcılarının lastik alımı konusundaki ihtiyaçlarına hızlı çözümler getirmeyi hedefleyen Petlas, son olarak hizmete sunduğu akolastik.com sitesiyle Türkiye lastik piyasasına da yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor.

AKO Grup’un online satış platformu Akolastik.com lastiğe ve montaj hizmetine ulaşımı kolaylaştırıyor. Aracına lastik almak isteyen kullanıcılar araçları için en uygun lastik modelini anında bulup, cazip fiyat avantajıyla sahip olabiliyor.  akolastik.com sitesi üzerinden araç bilgilerini girerek aracına en uygun lastik için teklif alan kullanıcılar, yine kendi seçtikleri Petlas yetkili satıcılarında lastik montaj işlemlerini hızlıca tamamlayabiliyor.

Araca en uygun lastiği seçerek kolayca alışveriş yapabilen müşteriler, tüm kredi kartlarına sağlanan taksitli alışveriş olanağının yanı sıra, ücretsiz kargo, montaj, yol yardım ve kolay iade imkanlarına sahip olabilecek.

AKO Grup Pazarlama Müdürü Erkal Özürün: “e-ticaret birçok sektörde olduğu gibi lastik sektöründe de hızla büyüyor, ancak lastik sektörünün önemli bir farkı var, lastiğinizi evinize kargo ile alıp kullanmaya başlayamıyorsunuz. Buna e- ticaret dilinde “evrensel kanal” deniyor, online ve mağazanın iş birliğine ihtiyaç var. Biz de e-ticareti mağazaya alternatif olarak görmüyor, mağazalarımızla ile iş birliği yapıyoruz. Akolastik.com sitemizin işleyişini de bu şekilde tasarladık. Internet kanalını tercih eden Petlas müşterilerimize Türkiye’nin neresinde olursa olsun kendi tercih ettikleri lastiklerimizi kargo ile yine kendi tercih ettikleri Petlas montaj servisine gönderiyor, güvenilir lastik ve montaj hizmetini bir arada sunuyoruz.

Aracına uygun lastik konusunda emin olamayanlar için araç marka ve modeline göre lastik seçimi konusunda altyapısını kuran Akolastik.com, alıcıların lastiği kullanmaya başlayana kadar yaşayabilecekleri olası maddi zararların önüne geçmeyi amaçlıyor. Lastik almak isteyenler, Akolastik. com’un web sitesinde Ebada Göre, Araca Göre, Katalog sekmelerinden veya alt kategorilerdeki filtreler ile (-Marka -Mevsim -Run Flat -Taban Genişliği -Kesit Oranı -Jant Çapı -Hız Sembolü -Yük İndeksi) aracına uygun lastiği seçerek kolayca alışverişini yapabiliyor. Ödeme adımında tüm kredi kartlarıyla taksitli alışveriş kolaylığı sağlayan Akolastik.com, Ücretsiz kargo, Ücretsiz montaj, Ücretsiz yol yardım ve Kolay iade imkanlarıyla müşteri memnuniyetini üst seviyede tutmayı hedefliyor.

Bir önceki yazımız olan Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’den Petlas’a Ziyaret başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.