AKO’dan temel lastik eğitimleri

0

AKO, müşterilerine daha kaliteli ve kusursuz hizmet vermek için personel ve bayi çalışanlarına lastik konusunda teorik ve pratik eğitimler düzenliyor. İlki 1–4 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Atek Makine eğitim salonunda düzenlenen eğitim, 4 ayrı grup halinde yapıldı. Eğitim kapsamında 62’si bayi çalışanı, 13’ü AKO personeli olmak üzere, toplam 75 kişiye lastik sökme takma, balans ayarı konularında teorik ve pratik eğitimi verildi. Eğitim sonunda kursiyerlere, katılım sertifikası verildi.

Lastik eğitimi konuları

Eğitim programı, bayi çalışanlarının lastiklerin özellikleri, yapıları, sınıflandırılmaları konusundaki bilgilerini geliştirmeyi amaçladı. Eğitime katılanlar, lastiklerin tarihçesi, lastik hammaddeleri, lastik imalat süreçleri, lastiğin yapısal sınıflandırması ve bileşenleri, lastik ebatlandırma bilgileri, lastik gruplandırmaları, güvenli sürüş esasları ve lastik performans değerleri konularında bilgi sahibi oldular. Bunların dışında yanak markalama, yük ve hız endeksleri konularında da detaylı bilgiler, eğitimciler tarafından aktarıldı.

Yanak markalamanın önemi

Eğitimde lastiklerin yanaklarında lastik ebadı, taşıma kapasitesi, hız limitleri, üretim tarihi, maksimum şişirme basıncı, lastik imalatında kullanılan malzemeler gibi pek çok bilgi bulunduğu da belirtildi.

DSC00428

Bir önceki yazımız olan 2015 Yılı Vergi Rekortmeni Petlas AŞ. Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.