AKO’dan Eğitime Destek Devam Ediyor

0

AKO Grup’un katkılarıyla Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Fizyoterapi Bölümü olarak hizmet verecek olan okul, eğitim-öğretim hayatına başladı.

AKO Grup, eğitime verdiği desteklere artırarak devam ediyor. AKO, son olarak geçtiğimiz günlerde Kızılcahamam’a bir meslek yüksek okulu kazandırılmasına katkı sağladı. Ankara Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Fizyoterapi Bölümü olarak hizmet verecek olan okul, Ankara Milletvekili ve 21. Dönem Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Çankırı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, AKO Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, AKO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabri Özcan ile ilçe protokolünde yer alan bürokratların katılımıyla açılarak eğitim-öğretim hayatına başladı. Hizmet vereceği binanın güçlendirme ve restorasyon çalışmaları AKO tarafından yapılan okulun bulunduğu yerleşkeye, AKO’nun verdiği desteklere istinaden, “Seyide Özcan Yerleşkesi” adı verildi.

Yüksekokul Müdiresi Prof. Dr. Seyhan Akıska açılış konuşmasında; “Ankara Üniversitesi Kızılcahamam Meslek Yüksekokulu’nun Kızılcahamam’a kazandırılmasında emeği geçenlere ve yapımını üstlenen ve kısa bir sürede de bizlere teslim eden AKO Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan’a ve Sabri Özcan’a teşekkür ediyorum.” dedi.

Ankara Milletvekili ve 21. Dönem Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Ankara Milletvekili Prof. Dr. Emrullah İşler, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş de konuşmalarında AKO ailesine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından, destek veren protokol üyelerine Ankara Üniversitesi plaketi ve Kızılcahamam Belediyesi plaketi takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan Kristal Elma’da da “Tüm Yarışların Anası”! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.