AKO’dan çalışanlarına iletişim eğitimi

0

AKO çalışanları için düzenlenen bir diğer eğitim de İletişim Eğitimi oldu. İletişimin temel kavramlarının tartışılması ile başlayan eğitim, uygulama ve workshoplarla devam etti. Personel sayılarının yüksek olduğu kurumların özellikle çalışanlarının birbirleri ile iletişiminin departmanlar ayrıştıkça zorlaştığı ve kesildiğinin tartışıldığı eğitim ^3 grup halinde yaklaşık 150 personelin katılımıyla gerçekleşti.

Tüm birimlerden çalışanların katıldığı eğitimde kişilerarası iletişimde sözcüklerin, seslerin ve beden dilinin ifadelerdeki yeri örneklerle konuşulurken karşı tarafı anlama yöntemleri de eğitimin ana konularını oluşturdu. Kişilerin ön yargı ve mesajın oluşmasına yol açan zemininin yani tarafların yaşam tarzı, şekli ve şartları gibi özellikler göz ardı edilerek kurulan iletişimin sağlıksız olacağı da eğitimde konuşulan konulardan biri oldu.

Bir önceki yazımız olan Petlas’tan yeni yıla yeni reklam filmi başlıklı makalemizde anima İstanbul, Burak Turan ve Havas hakkında bilgiler verilmektedir.

.