AKO’dan Bayilere Eğitim Desteği

0

AKO, 2019 yılında planlanan eğitimlerine başlangıç yaptı. İlk olarak 13-14 Mart ve 18 Mart tarihlerinde Ankara Bölge bayilerini AKO Kule Eğitim Salonu’nda ağırlayan AKO; bayilerini Perakende Satış Teknikleri, CRM ve Temel Lastik Bilgisi konularında bilgilendirdi.

Perakende satışın, “ürünün satış noktalarında en çok sayıda tüketiciye, onları satın almaya yöneltecek en akılcı ve çekici biçimde sunabilmek olduğu” aktarılırken müşteri beklentileri, müşterilerin doğru yönlendirilmesi, satış elemanında olması gereken özellikler gibi detaylar paylaşılarak bayilerde bilinç oluşması sağlandı.

CRM portalının efektif olarak kullanılması, detaylı satış analizlerinin raporlanması, satış sonrası hizmetler sürecinin yönetilmesi gibi konular da detaylı bir şekilde bayiler ile paylaşıldı.

Satışların artmasında çok önemli olan satış elemanının ürün bilgisi konusuna da değinilerek Temel Lastik Bilgisi hakkında eğitimle bayilerin satışlarını arttırmaları amaçlandı.

Bir önceki yazımız olan AKO Ağır Nakliyeciler Derneği Olağan Genel Kurul Toplantısındaydı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.