AKO’dan bayi ağına yönelik eğitim programı

0

AKO, yetkili satıcıları için Satış Becerilerini Geliştirme Eğitimi düzenledi. Eğitim, 15–16–17 Mart 2016 tarihlerinde  İstanbul Avrupa yakasında Ramada Otel’de, Anadolu yakasında ise  The Green DSC00736Park Hotel’de düzenlendi. Üç ayrı grup halinde düzenlenen eğitime, toplam 80 kişi katıldı.

Bayi Geliştirme ve Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitim kapsamı şu konulardaki başlıklardan oluştu:

İhtiyacın belirlenmesi, fayda sunumu, müşteri itirazlarının karşılanması, ikna stratejileri ve satışın kapatılması.

Eğitim sonuçları

Katılımcılar eğitim sonunda sahip oldukları bilgi ve saha tecrübelerini pekiştirme ve yeni bilgilerle entegre etme imkanı elde ettiler. Kendi farklı yönlerini nasıl avantaja dönüştürebileceklerini gören katılımcılar; müşteriyi daha iyi analiz edebilme, müşteri tiplerine itirazları satışa çevirebilme, hedefleri doğrultusunda zamanlarını daha etkin kullanabilme, müşteriyi hızlı ve kalıcı bir biçimde satın alma fikrine ikna etmenin teknikleri, satış görüşmelerinde kullanılabilecek etkili soru kalıpları hakkında bilgi, ürün tanıtımlarında veya topluluk önünde yaptıkları sunumlarda daha etkileyici ve ikna edici konuşma, kendi beden dilini etkin kullanma ve karşısındakinin beden dilini doğru biçimde yorumlama, müşterinin beden dilini okumayı ve bunu satışta nasıl kullanacakları konularında donanım sahibi olarak, beklenen hedeflere ulaşabilme yönünde önemli atılım sağladı.

Bir önceki yazımız olan Dunlop’tan üstün sürüş konforu sunan yeni ultra yüksek performans lastiği başlıklı makalemizde dunlop, Fuar ve konya ako hakkında bilgiler verilmektedir.

.