AKO markaları tam kadro Automechanika İstanbul’daydı

0

AKO bünyesinde bulunan markalar, Uluslararası Otomotiv Endüstrisi Fuarı; Automechanika İstanbul Fuarına katıldı. 7–10 Nisan tarihlerinde düzenlenen, 60 bin civarında ziyaretçinin ilgi gösterdiği fuarda 2 bine yakın firma ürün ve hizmetlerini sergiledi.

AKbüyükO markaları Petlas, Starmaxx, Turbo Akü, AKO Akü ve AKO Jant tek bir stantta ürünlerini sergiledi. Petlas’ın Türkiye’nin en büyük römork lastiği olan IMF 18 ve Türkiye’nin en büyük ilaçlama lastiği TA 120 ürünleri katılımcılardan bu fuarda da büyük ilgi gördü. Fuarda ayrıca dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan NT 3 Tubeless römork lastikleri de ön plandaydı.

AKO Akü nitelikli ürünlerini sergiledi

Fuarda hem AKO Akü hem de Turbo Akü’nün aküleri de ilgi çekti. Turbo ve AKO Akü’nün fuarda görücüye çıkan ürünleri otomobil, ağır vasıta, zirai grup, marin grubu ve Japon serisi için ürettiği akülerdi. AKO Jant da en çok rağbet gören jant modellerini katılımcıların incelemesine sunuldu.

Automechanika İstanbul, Avrupa’nın 1 numaralı OEM ve satış sonrası etkinliği olarak görülüyor ve bölgedeki tüm otomotiv üretim ve onarım profesyonelleri ile Türk ve Avrupa endüstrilerini bir araya getiriyor.

Yerli ziyaretçilerin yanı sıra 41 ülkeden ziyaretçilerin katıldığı fuar, yağlar, lastikler, aküler ve kamyon – çekici uzmanlığı, yedek parça – aksamlar, elektrik – elektronik sistemler, aksesuarlar – tuning, tamir – bakım, IT – yönetim ve servis istasyonları – araç yıkama gibi birçok farklı kategoriden oluştu. 

Fuara katılım yapan firmaların ülke dağılımı ise şöyle: Belçika, Bosna Hersek, Kanada, Çin, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hong Kong, Hindistan, Endonezya, İran, İsrail, İtalya, Ürdün, Litvanya, Makedonya, Malezya, Moldova, Fas, Hollanda, Pakistan, Filipinler, Polonya, Romanya, Rusya, Sırbistan, Singapur, Slovakya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Tayvan, Tayland, Tunus, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, ABD. orta

Bir önceki yazımız olan Denizli Tarım Fuarı’na Petlas ziyareti başlıklı makalemizde eliçelik, Fuar ve Petlas hakkında bilgiler verilmektedir.

.