AKO MARKALARI COMVEX İSTANBUL FUARI’NDA

0

AKO, PETLAS, STARMAX VE AKO JANT MARKALARI İLE TİCARİ ARAÇ SEKTÖRÜ LİDERLERİNİN KATILDIĞI COMVEX İSTANBUL FUARI’NA ÇIKARTMA YAPTI.

Abdulkadir Özcan Şirketler Grubu (AKO) markalarından Petlas, Starmax ve AKO Jant, Türkiye ticari araç, otobüs ve tedarik sanayi sektörleri liderlerinin katıldığı Comvex İstanbul Fuarı’nda sektörün ihtiyaçlarına cevap veren ürünleri ile öne çıkıyor. 21-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında TÜYAP İstanbul’da düzenlenen Fuarda AKO’nun lokomotif markası Petlas’ın, özellikle ticari araç sektörünün önemli sorunlarına çözüm sunan dayanıklılık, yakıt tasarrufu sağlama gibi özelliklere sahip ürünleri dikkat çekiyor.

Ticari araç sektöründeki yeni ürün ve teknolojiler sunulduğu COMVEX İstanbul Fuarı’nda, AKO, 10’uncu salon 1008 Nolu stant da Petlas, Starmax ve AKO Jant markaları ile yer alıyor. Fuarda Petlas, Starmaxx ve AKO Jant markalarının kamyon, treyler, otobüs ve yol dışı araçlar için özel üretilen lastik ve ürünleri sergileniyor.

Ticari araç segmentinin önemli buluşma platformlarından biri olan Comvex İstanbul’da yerli ziyaretçilerin yanı sıra 30’a yakın ülkeden gelen yabancı ziyaretçi Türkiye pazarındaki ürünler hakkında detaylı bilgi edinebiliyor. Fuar,  yolcu taşımacılığında kullanılan araçlar, ağır ticari araçlar, hafif ticari araçlar, üst yapı karoser ve treyler imalatı, araç motor parçaları, haberleşme sistemleri, motor yakıt ve yağları, koruyucu yağlar, akümülatörler, lastik ve jantlar, servis ekipmanları, yedek parça ve araç aksesuarları segmentlerinden oluşuyor.

PETLAS’IN HER İHTİYACA CEVAP VEREN ÜRÜNLERİ Unknown-9

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Ağır Ticari Araçlar Derneği (TAİD) ve Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) iş birliği ile gerçekleştirilen Fuarı değerlendiren Petlas yetkilileri, COMVEX İstanbul’da görücüye çıkan ürünlerinin sektörde öne çıkan özellikleri ile iyi bilindiğini vurgularken, fuarda bu ürünlerin potansiyel kullanıcılar tarafından yakından incelenme fırsatı sunulduğunu kaydettiler. Türkiye’nin ilk ve tek yerli markası Petlas’ın COMVEX İstanbul’da sergilenen ürünleri öne çıkan ürünleri hakkında da bilgi veren yetkililer şu bilgileri verdi:

“Kamyonlar için üretilen treyler lastiği Petlas NH100,  asfalt zeminde mükemmel tutunma, düzensiz aşınma direnci ve düşük yakıt tüketimi sunar. Karma servis (On/Off Road) kullanımı için geliştirilmiş tüm akslarda kullanılabilir bir lastik olan Petlas SC 700, yolda ve yol dışında uzun ömür, hasar direnci ve yüksek yol tutuş sağlar.

Çekiş aksı kullanımı için tasarlanmış, karma servis (On/Off road) lastiği Petlas RC 700 ise yolda ve şantiyelerde yüksek kilometre performansı, hasar direnci ve maksimum çekiş sağlamak için geliştirilmiştir.

Otobüslerde tüm akslarda kullanım için uygun olan Petlas SH 100, asfalt zeminde dengeli sürüş, mükemmel konfor, üstün tutunma ve manevra kabiliyeti sunar. Özel sırt karışımı ve sağlam gövde yapısı ile uzun ömür ve yakıt tasarrufu sağlayan SH 100, üstün dayanımlı karkas yapısıyla defalarca kaplamaya uygundur.

Çekiş aksı kullanımı için tasarlanmış, yol dışı (Off road) lastiğid Petlas RM 905, özellikle şantiye ve lastiği zorlayan her türlü arazi şartlarında uzun ömür, hasar direnci ve en üstün çekişi sağlamak için geliştirilmiştir.  Yol dışında ve şantiyede her pozisyonda ( tüm akslarda) kullanılabilir.

Treyler için üretilen Petlas NZ 305, üzerinde M+S ibaresi bulunan bir dört mevsim lastiğidir. Karlı ve ıslak zeminde dengeli sürüş, üstün yol tutuş ve uzun ömür sunar.

Sık dur kalklar için özel geliştirilmiş Petlas RUW550, sırt karışımı, bir birine bağlanarak kuvvetlendirilmiş bloklar ile şehir içi kullanımda üstün performans ve uzun ömür sağlar.

Çeker akslar için blok desen yapısı ile Petlas RH 100 ise sayısız tutunma unsuru oluşturarak asfalt üzerinde her hava koşulunda üstün çekiş gücüne sahiptir. Özel sırt karışımı, sağlam gövde yapısı ile uzun ömür ve mükemmel tutunma sunan RH100, üstün dayanımlı karkas yapısıyla defalarca kaplamaya uygundur.”

Bir önceki yazımız olan Türkiye Milli Takımları’nın yeni yol arkadaşı petlas başlıklı makalemizde petlas milli takım sponsoru ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

.