AKO Jant’ta atılım rüzgarları

0

İç piyasaya sunduğu ürünlerin yanı sıra ihraç ettiği ülkelerde de müşteri beklentilerini üst seviyede karşılayan AKO Jant, stratejik planları dahilinde atılama geçti.

İhracat faaliyetlerine 2014 yılında Mısır’la başlayan AKO Jant, 2016 yılı itibari ile 10 ülkeye ihracat yapmaya başladı.  AKO Jant Satış Müdürü G. Mario Romano, AKO Jant’ın yeni hedefinin ihracat yapılan ülke sayısını artırarak 20 ülkede önde gelen marka arasına girmek olduğunu söyledi.

2016 yılı içerisinde b20160317_160600iri yerli ikisi yabancı olmak üzere üç fuara katılarak atılımlarını sürdürecek olan AKO Jant, fuarlar sayesinde hem zirai grup hem de ticari gruptaki yeni ürünlerini tanıtma fırsatı bulacak. AKO Jant’ın katılmayı planladığı fuarlar şöyle: İstanbul Automechanika, Dubai Automechanika, Almanya Essen’deki Reifen fuarları

AKO Jant taleplere cevap verebilmek için çift vardiyaya başladı

Müşteri sayısını hızla arttıran ve aranılan marka haline gelmeye başlayan AKO Jant Nisan 2016 itibarı ile personel sayısını arttırarak iki vardiyalı çalışma düzenine geçti. Robotik üretim hattında da ciddi yatırımlar yaparak üretim kapasitesini artıran AKO Jant, Tubeless disklerin havalandırma, delme, ezme operasyonları için robot otomasyonunu tamamladı. Traktör disklerinin sıvama ve çevre-poyra, bijon kesme operasyonu için de robot otomasyon yatırımını tamamlayan AKO Jant şu anda 8 olan robot sayısını yıl sonuna kadar 20 adede çıkarmayı hedefliyor. 2016 Mayıs itibariyle traktör jantları grubunda bazı ebatların DW versiyonlarının kalıp ve disk kalıp sistemleri devreye alındı. Otokar, Petlas ve AKO Jant işbirliği ile askeri araçlarda kullanılan 9,75 x 16,5 jantları için kalıp yatırımları da tamamlanarak devreye alındı.

Bir önceki yazımız olan Petlas AŞ, de itfaye eğitimi başlıklı makalemizde petlas itfaiye hakkında bilgiler verilmektedir.

.