AKO Jant yılın ilk yarısını tırmanışla geçiriyor

0

Bu yıl Dubai’de düzenlenen Automechanika, Essen’deki RDisk Hat Otomasyon 5eifen ve İstanbul’daki Comvex  fuarlarına katılan AKO Jant; yeni tasarlamış olduğu ürünlerini bu fuarlarda tanıtma şansı yakaladı. Özellikle 9.00×22.5 Humplı ve 11.75×22.5 ile 9.00×22.5 0 Offset zirai jantları fuar ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten AKO Jant yetkilileri; özellikle İtalya, Bulgaristan, İrlanda’dan sonra Hollanda’ya da ihracatların hızla artış gösterdiğinin altını çizdi.

AKO Jant İhracat Müdürü G.Mario Romano; özellikle İtalya, Bulgaristan, İrlanda’dan sonra Hollanda’ya da ihracatların hızla artış gösterdiğinin altını çizdi. G.Mario Romano, 2016 yılında özellikle İtalya bölgesine ilk 5 ayda yapılan satışların 2015 yılındaki toplam satışları geçtiğini belirtirken, Avrupa standartları ve Uluslararası standartlarda üretilen jantların bilinirliğininve ilginin gün geçtikçe arttığını söyledi.

Fuarlar dışında fabrikada yaşanan yenilikleri de sıralayan AKO Jant yetkilileri sözlerine şunları ekledi: “Eklenen yeni robotlarla disk hattımız tam otomasyona geçti. Bundan sonraki tüm zımparalama (polisaj) işlemleri için robotlar devreye alınmıştır.

Bunun yanı sıra Otokar firmasıyla Ural Zırhlı personel taşıyıcı aracı için 9.75×16.5 ebadı için jant çalışmalarına başladık. Ayrıca iş güvenliği denetimimizden başarıyla geçmiş bulunmaktayız. Bu başarı, AKO Jant’ın personeline ve çalışanlarına göstermiş olduğu sorumluluk bilincinin ne denli önemli olduğunu kanıtlamıştır.”

 

Bir önceki yazımız olan 24 saat dayanıklılık yarışlarında Falken izi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.