AKO Jant yenilikte sınır tanımıyor

0

Ticari ilişkilerini her geçen gün geliştirerek büyümeye devam eden AKO Jant, Afrika’da Çin rekabeti ve Ortadoğu’daki petrol krizi nedeniyle piyasalardaki durgunluğu fırsata çevirecek bir adım atarak Hırvatistan’ı ihracat ağına kattı. Böylece AKO Jant, ticari ilişkilerine bir yenisini daha ekleyerek ihracat yaptığı ülke sayısını 11’ e yükseltti.

Zirai segmentte 2016 yılında yapmış olduğu yatırımlarla 2017 yılı başında Petlas’la birlikte müşterilerine en iyi hizmeti sunmak amacıyla setli ihracat yapma hazırlığına giren AKO Jant, hafif ticari araçlarda da yurt içi ve yurt dışında yoğun bir şekilde talep gören 7.50×19.5 jantlar için kalıp\test çalışmalarına hız verdi. Eylül ayında test çalışmalarını tamamlamayı planladıklarını belirten AKO Jant yetkilileri, kalitelerine aşina olan müşterileri için Ekim ayı içinde seri üretime geçeceklerini sözlerine ekledi.

Bunun yanı sıra Otokar askeriye araçları için üretilen 9.75×16.5 jantlarının Emniyet Genel Müdürlüğü testlerinden başarıyla geçtiğini söyleyen AKO Jant yetkilileri, kalitelerini askeri jantlarda da kanıtladıklarını belirtti.

Askeri araç jant üretimi son sürat…

Askeri araçlar için en kaliteli jant modellerini üreten AKO Jant, zirai segmentte olduğu gibi askeri amaçlı kullanım için ürettiği jantları da bundan sonra Petlas lastikleri ile birlikte set halinde sunacak. Böylece müşterilerine tam hizmet anlayışı ile seslenebileceklerini belirten AKO Jant yetkilileri, bu yeniliklerin ilerleyen dönemlerde de hızlanarak devam edeceğini söyledi.Run Flat3

Bir önceki yazımız olan Rektör Karakaya’dan Petlas AŞ’ye ziyaret başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.