AKO İzmir AGROEXPO Tarım Fuarında

0

AKO, Türkiye tarım sektörü liderlerinin katılımcısı olduğu AGROEXPO Tarım fuarında, Petlas, Starmax, Turbo Akü ve AKO Jant markalarının ürünlerini sergiledi. Bu yıl 12’ncisi İzmir’de düzenlenen fuarda Petlas ve Starmaxx, zirai araç sektörünün en önemli sorunlarına çözüm sunan, dayanıklılık ve yakıt tasarrufu sağlayan ürünleri ile ön plandaydı. 19-22 Ocak arası tarihlerde düzenlenen fuarın bu yılki teması “Genç Çiftçiler”di. Bu kapsamda fuar bünyesinde çeşitli seminer ve gençlere yönelik yarışmalar düzenlendi. Fuara 700’ün üzerinde firma ile 300 bine yakın ziyaretçinin katıldı.

Fuarda AKO tarafından ayrıca, fuarın ilk günü yeni ürünlerin tanıtımının yapıldığı bir kokteyl düzenlendi.

TA 130 Agroper ve STB 3 ön planda

Petlas yönetiminden yapılan açıklamada, fuarda görücüye çıkan ürünlerin sektör içerisinde nitelikleri ile bilindiği ve fuar sayesinde potansiyel kullanıcılar tarafından daha yakından incelenme fırsatı sunulduğu belirtildi. Petlas’ın en çok öne çıkan ürünü TA 130 Agroper ve STB 3.

Petlas TA 130 Agroper yüksek kapasiteli biçerdöverler için geliştirilmiş geniş basma alanına sahip. Güçlü̈ karkas ve özel kompozit kuşak yapısı ile uzun ömürlülük vadeden ürün darbelere karşı yüksek direnç gösterecek şekilde tasarlandı. Biçerdöver uygulaması için özel geliştirilmiş sırt karışımı sayesinde anız batması ve diş dibi yorulmalarına karşı dayanıklılık sunuyor. TA 130 Agroper, esnek karkas yapısı ile aşırı yük altında bile, yükü absorbe ediyor.

STB 3 ise, zirai grup römorklar ve yük araçlarında kullanılmak üzere tasarlanmış boş aks lastiği. STB 3 anız batmasına karşı yüksek dirençli. Özel geliştirilmiş doğrusal diş yapısı, yükü maksimum şekilde absorbe ediyor ve ürüne minimum düzeyde zarar veriyor. Diş yapısı ve sırt karışımı sayesinde anız batmasına karşı da direnç gösteriyor.file1-2_800x600

Bir önceki yazımız olan Petlas yurtdışı sponsorluklarına devam ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.