AKO Grup Yeni Genel Merkez Binasında

0

Petlas ve Starmaxx gibi Türkiye’nin lider lastik markalarını bünyesinde barındıran AKO Grup 29 Ekim 2018 tarihi itibarıyla Söğütözü’nde son teknoloji ile donatılan yeni genel merkez binasına yerleşti.

Son yıllarda yapılan yatırımlar ve çalışmalar neticesinde oldukça hızlı bir büyüme grafiği çizen AKO Grup’un yeni genel merkez binasında, toplam 23 bin metrekare alanda 4 bodrum, 1 zemin ve 24 ofis katı bulunuyor. Binanın zeminden yüksekliği 101 metreyken yapının toplam yüksekliği ise 117 metre. Bunun yanı sıra binanaın üstünde yer alan 25 metre yüksekliğe sahip dekoratif çelik piramit ile yeni genel merkez binası Ankara’nın en yüksek binalarından biri oldu.

Bulunduğu bölgenin yoğunluğu düşünüldüğünde çalışanların ve ziyaretçilerin zor durumda kalmaması için binada 165 araçlık 4 katlı kapalı ve 10 araçlık açık otopark bulunuyor.

Ayrıca binada çalışanlara maksimum konfor ve çalışma ortamı sağlayacak ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemleri tasarlandı. İç ortamın taze hava kalitesini sağlayabilmesi için yüzde 100 taze havalı klima santralleri de bulunuyor. Ayrıca tüm ofislerde yangına karşı sprinkler sistemi ile önlem alındı.

Yeni genel merkez binası, çevreci bir anlayışa da sahip. Binada enerji verimliliğini arttırmak için tüm mekanik tesisatlar otomasyon sistemine entegre edilerek düşük güç tüketimi ve yüksek verim sağlayan LED’li aydınlatma ürünleri kullanıldı.

Binanın Adı AKO Kule Oldu

AKO Grup’un Söğütözü Mahallesi, 2178. Cadde, Numara: 6, Çankaya/Ankara adresinde yer alan yeni genel merkez binasının adı 19 Ekim 2018 tarihinde yönetim kurulunca AKO Kule olarak belirlendi. Telefon numaraları ise değişmedi.

Bir önceki yazımız olan AKO ile kışa hazırlanın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.