AKO Grup markalarıyla Automechanika Dubai Fuarı’ndaydı

0

109 ülkeden 30.000’nin üzerinde ziyaretçinin ağırlandığı otomotiv yedek parça sektörü için dünyanın en büyük fuar organizasyonlarından biri olan Automechanika Dubai’ye katılan AKO, Petlas, Starmaxx, AKO Akü, Turbo Akü ve AKO Jant ile Türkiye’yi gururla temsil etti.

Automechanika fuarlarının bir ayağı da 8–10 Mayıs 2016 tarihleri arasında Dubai’de gerçekleşti. 58 ülkeden 2 bin 17 katılımcı ve 109 ülkeden 30 binin üzerinde ziyaretçinin ağırlandığı Automechanika Dubai Fuarında AKO, başta Petlas ve Starmaxx markaları olmak üzere AKO Akü, Turbo Akü ve AKO Jant ile yer aldı.

Petlas AŞ. tüm segmentlerde ürünlerini sergiledi

Petlas AŞ’nin Petlas ve Starmaxx markaları binek, hafif ticari, SUV-4×4, kamyon-otobüs radyal, zirai, iş makinesi, askeri gruplardaki ürünlerini tüketicilere tanıttı.

Özellikle Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde, lastik-akü-jant-otomotiv ve yedek parça sektörlerinde yeni ürün ve teknolojilerin sergilendiği fuarda Petlas ve Starmaxx

markaları ile Türkiye’yi temsil etme misyonunu başarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Petlas yetkilileri, her geçen yıl, Automechanika Dubai fuarının da katkısı ile Irak, İran, Pakistan, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer Ortadoğu – Afrika pazarlarında markalarının tanınırlığı ve güvenilirliğinin arttığının altını çizdi

Mevcut durumda, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da hemen hemen her ülkenin lastik pazarında Petlas ve Starmaxx marka zirai grup lastiklerin rakiplerine göre açık ara pazar lideri olduğunu söyleyen yetkililer, ilerleyen günlerde diğer lastik gruplarında da Petlas ve Starmaxx markalarının bahsi geçen ülkeler içerisinde pazar payı daha da yükseleceğini sözlerine ekledi.

Fuar süresince Ortadoğulu ve Afrikalı firma yetkilileri ile bir ara

DUBAI_1

ya geldiklerini ve gelecekteki işbirliklerini arttırmak ve hedeflerini gerçekleştirmek adına yapılabileceklerin neler olduğunu yüz yüze konuşma fırsatını elde ettiklerini söyleyen Petlas AŞ. yetkilileri, “Z

iyaretçiler tarafından ürünlerimize yönelik aldığımız olumlu geri dönüşlerin çokluğu da bizi çok memnun etti.” dedi.

 

Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük fuarına AKO Akü ve Turbo Akü damgası

 

AKO Akü, son teknoloji ile üretilmiş, bakım gerektirmeyen ağır vasıta akülerini dünyanın birçok ülkeden gelen ziyaretçinin beğenisine sundu. Dubai’de iki gün boyunca süren fuarda, yoğun ilgi gören AKO Akü, çeşitli ülkelerden gelen pek çok firmayı da standında ağırladı. Fuar boyunca görüştüğü firmalarla ticari sözleşmeler imzalayan AKO Akü, mevcut müşterileri ile de ilişkilerini daha da güçlendirdi.

Bir önceki yazımız olan AKO Jant yılın ilk yarısını tırmanışla geçiriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.