AKO Grup Markaları Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda

0

AKO Grup markaları Petlas, AKO Jant ve Turbo Akü, 7-9 Aralık’ta ATO Congresium’da yapılan ve savunma, sanayi, eğitim, enerji, tarım, iletişim, ulaşım, sağlık sektörlerindeki yüksek teknolojili firmaların katıldığı “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”na katıldı. Fuarda F16 ve F4 savaş uçakları için üretilen lastiklerin yanı sıra, Kirpi, Cobra gibi askeri araçlar için özel olarak üretilen zırhlı lastikler, jantlar ve aküler sergilendi.

AKO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan’ın da açılışına katıldığı fuara 37 binden fazla ziyaretçi girişi oldu. Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kuruluşlarının katıldığı fuar Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımlarıyla açıldı. Bakan Varank, fuarın açılış töreninde yaptığı konuşmada, üretimde yüksek katma değerli yapısal dönüşümü “Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi” vizyonuyla hayata geçirdiklerini söyledi. Açılışın ardından AKO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, ATO Başkanı Gürsel Baran ve ASO Başkanı Nurettin Özdebir bir araya geldi.

Konuşmaların ardından, etkinliğin düzenlemesine katkı veren kurum ve kuruluşların yöneticilerine teşekkür plaketi verildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve beraberindekiler daha sonra fuar alanındaki stantları gezdi.

Bir önceki yazımız olan Petlas’tan Yılın Pick-Up’ı Isuzu D-Max’a OEM Lastik başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.