AKO Grup Markaları Agroexpo’da Yeni Ürünlerini Tanıttı

0

Türkiye’de zirai grup lastik, jant ve akü sektörlerinin tümünde markalarıyla boy gösteren AKO Grup, teması Tarım 4.0 olarak belirlenen “Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nda yeni ürünlerini tanıttı. Fuarda Tarım 4.0 yani akıllı tarım teknolojileri tanıtılırken, ilk kez görücüye çıkan Petlas’ın akıllı römork lastiği UN 11 büyük ilgi gördü.

1-4 Şubat tarihleri arasında İzmir’de bu yıl 13’üncüsü düzenlenen ‘Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda, AKO Grup markaları Petlas, Starmaxx, Turbo Akü ve AKO Jant ürünleri sergilendi. Zirai grup lastiklerinde sektör lideri Petlas’ın ürettiği akıllı römork lastiği UN 11, Türkiye’nin en büyük römork lastiği IMF 18 ve Türkiye’nin en büyük ilaçlama lastiği TA 120 katılımcılardan büyük ilgi gördü. Fuarda ayrıca dayanıklı yapısıyla ön plana çıkan NT 3 Tubeless römork lastikleri de tanıtıldı.

Bölgenin en büyük tarım etkinliği olarak ön plana çıkan Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı dört gün boyunca ulusal ve uluslararası tarımsal mekanizasyon üreticileri ve zirai lastik kullanıcılarını bir araya getirdi.

Petlas, AKO Jant setli lastikleri ile daha verimli tarım, daha bol kazanç

Tarımın geliştirilmesine yönelik büyük projelerde üzerine düşeni yapan Petlas, tarım makinesi ve traktör üreticilerinin de orijinal ekipman olarak en çok tercih ettiği marka olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda orijinal ekipman (OEM) olarak ürün temininde bulunduğu büyük traktör markaları New Holland, Tümosan, Erkunt gibi markaların yanı sıra AKO Jant, Petlas, Starmaxx markalarını kullanan zirai ekipman üreticileri de ürünlerini sergiledi. Ürün geliştirilmesinden kalitenin sürdürülebilirliğine kadar birçok noktada, sıradan bir tedarikçiden çok “iş ortağı” olarak destek veren AKO markaları, kullanıcısı olan zirai ekipman üreticilerinden de tam not aldı.

Türkiye’nin en yoğun katılımcı potansiyeline sahip tarım fuarı Agroexpo İzmir Fuarı’nın teması olarak belirlenen, akıllı tarım teknolojilerini kapsayan Tarım 4.0 kapsamında, traktör ve zirai ekipman üreticileri çevre dostu, sürdürülebilir ve ekonomik tarımsal üretim teknolojilerini çiftçilerle buluşturdu.

Tarım 4.0 yaklaşımıyla ürünlerini geliştiren Petlas ve AKO Jant; amaca göre özelleştirilmiş, toprağa en az zararı veren, uzun ömürlü ve dayanıklı lastikleri ile tarımda verimi artırmak için çalışmalarına devam ediyor. Tarım sektörüne doğru, hızlı ve nitelikli ürünler sunmaya devam etmek için tedarikçileriyle bir araya gelerek beğeni ve değerlendirmelerini not ediyor.

1-4 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ve açılışını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın yaptığı fuarda çeşitli seminer ve çiftçilere yönelik aktiviteler düzenlendi. Fuara 900’ün üzerinde firma ile 350 bine yakın ziyaretçi katıldı.

Bir önceki yazımız olan Petlas’tan 360 Derece İletişim başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.