“AKO bayisi olmayı tercih etmemizin nedenleri; marka çeşitliliği ve bayisine karlılık ve rekabet gücü sağlaması”

0

IMG-20151130-WA0024Dicle Lastik – Adıyaman

Mehmet Dicle:

Bayilik yapmadan önce baba mesleğimiz olan lastikçilikle uğraşıyorduk. Günümüzde AKO bayisi olarak yolumuza devam ediyoruz. AKO bayisi olmayı tercih etmemizin nedenleri olarak sunulan marka çeşitliliği, AKO’nun ülkenin ilk yerli lastik üreticisi olması ve aynı zamanda bayisine karlılık ve rekabet gücü sağlamasını gösterebiliriz. IMG-20151130-WA0025

2000’li yıllarda bölge temsilcimizin bizi ziyaret etmesi sonucunda AKO ile çalışmaya başladık. Sonrasında ise ithal ürünleri AKO’dan tedarik etme yoluna gittik. 2014 yılında da AKO’nun Dunlop Türkiye Distribütörlüğünü alması ve Dunlop fabrikasının Türkiye’de kurulmasıyla bayilik almaya karar verdik. Lastik konusunda her türlü teknik desteği verdiğimiz için müşteri kitlemiz giderek artış gösteriyor.

Dicle Lastik olarak teknolojiyi yakından takip ediyor, sektördeki yeniliklere kayıtsız kalmıyoruz. İşimizi severek yaptığımız için de olumlu dönüşler alıyoruz. AKO ile çalışmak hem sunulan ürün çeşitliliğinde hem de fiyat avantajında bizi bir adım öne taşıyor. Yüksek kalitede uygun fiyatlı ürünler sunmak sektörde tercih edilme sebebimiz oluyor. İlerleyen dönemlerde de hem şubeleşip hem de teknolojik yatırımlar yaparak büyümeyi hedefliyoruz. AKO ile birlikte sektördeki yolumuza daha sağlam adımlarla devam ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan "Sektördeki rekabet bizim AKO'yu seçmemizde etkili oldu" başlıklı makalemizde Afyon'da lastikçi, AKO Lastik ve Çarçabuk hakkında bilgiler verilmektedir.

.