AKO Akü’ye Amerika’dan Davet

0

15 Ekim 2018 tarihi itibarıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca Ar-Ge Merkezi olarak onaylanan AKO Akü fabrikası, Mühendislik ve Ar-Ge Bölümü’nün yaptığı  çalışmalar Amerikan “Journal of Materials Science and Engineering” komitesinin dikkatini çekti.

AKO Akü Mühendislik ve Ar-Ge Müdürü Yıldırım Eydemir, Stop-Start akülerin performans ve ömrünü arttırıcı çalışmaları ile ilgili IMSTEC 2017 konferansında sunmuş olduğu bildiri nedeniyle davet aldı. Çalışmanın kendileriyle paylaşılmasını isteyen Amerikan Komitesi, Yıldırım Eydemir’e projenin detayları için yayın davetinde bulunarak destekleyici önerilerde bulundu.

AKO Akü, akü üretiminde Türkiye’deki en yüksek teknolojiyi kullanırken özellikle Ar-Ge konusunda yoğun çalışmalar yürütüyor. Gelecekteki küresel  rekabet gücünü Ar-Ge adımları ile sağlamayı hedefleyen AKO Akü tarafından, Yıldırım Eydemir liderliğinde 15 araştırmacı ile yapılan 38 Ar-Ge projesinden özellikle stratejik sayılan 2 projenin Türkiye’yi ön plana çıkarabilecek önemde olduğuna vurgu yapıldı.

Bir önceki yazımız olan AKO Akü Amerika’da başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.