AKO Akü’de kalite eğitimleri devam ediyor

0

AKO Akü fabrikasında, kalite standartlarının en üst düzeye çıkarılması için eğitim ve uygulamalar sürüyor. Son olarak fabrikada, “IATF 16949 Otomotiv Kalite Sistemi Standardı” eğitimleri düzenlendi. “IATF 16949 Otomotiv Kalite Sistemi Standardı” tedarikçi firmaların üretim anlayışına, iş süreçlerine, denetim çalışmalarına ve müşteri memnuniyetine verdikleri önemi göstermeleri bakımından oldukça önemli bir eğitim.

AKO AKÜ tarafından verilen bu özel eğitim ile öncelikle ürün ve hizmet kaliteleri yükseltirken müşteri ve süreç odaklı yapıya geçiliyor. Aynı zamanda müşteri ilişkilerinde iyileşme sağlanarak müşteri şikâyetleri azaltılırken hatalar da ortaya çıkmadan önleniyor ve fireler azaltılıyor.

Teknolojinin en hızlı geliştiği sanayi dallarından biri olan otomotiv yan sanayi sektöründe, dünya pazarlarındaki hızlı değişim sürecini yakalamak ve bir yandan da rekabet avantajı sağlamak için firmalar sürekli yatırım yapıyor. Bulunduğu konum itibariyla  gelişmiş otomotiv sanayisine sahip olan Türkiye’nin özel konumu, yatırımcı şirketler açısından da stratejik önem taşıyor. Ayrıca sektör ihracatının yüzde 70’e yakın kısmı, Avrupa Birliği ülkelerine yapılıyor.

AKO Akü yetkilileri, “IATF 16949 Otomotiv Kalite Sistemi Standardı’nı” bir iş modeli olarak gördüklerini ve yönetsel olarak da iş stratejilerinde bir metot olarak kullandıklarını belirtti.

Bir önceki yazımız olan Petlas, IATF 16949: 2016 Kalite Yönetim Sistemleri Havacılık Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.