AKO AKÜ, Amerika Kıtasında Satışlara Başladı

0

Amerikalılar AKO AKÜ ürünlerini kullanıyor.

Amerika Kıtası ile başlayıp Latin Amerika ülkelerine uzanan sevk zinciri, tüm dünya üzerinde hızla yayılıyor. Özellikle “Matrix Press” ve “Kaizen Tüneli” teknolojisinin Türkiye’deki tek uygulayıcısı olan AKO AKÜ, ürünlerinin üstünlükleri sayesinde yeni pazarlarda başarıyla büyüyor.

AKO Şirketler Grubu’nun dünya çapında rekabet hedefiyle yaptığı dev yatırım olan AKO Akü firması Amerika’da otomotiv yedek parça fuarı AAPEX’e katıldı. Turbo Battery ve AKO Prestige markalarıyla fuarda boy gösteren AKO AKÜ Amerikan araçlarına göre geliştirilen ürünlerle ürün yelpazesini genişleterek Amerika’ya tedarike başlıyor.

Güney Amerika ve Amerika’da kullanılan özel boyuttaki akülerde Matrix Press teknolojisini ön plana çıkarılan fuarda, Amerikalı ve Meksikalı üreticilerle yarışan AKO AKÜ özellikle kullandığı teknolojiyle rekabet sağladı.

Türkiye’den fuara katılan, Matrix Press teknolojisini kullanan tek üretici olan AKO AKÜ Amerika dışında Latin Amerika ülkelerine de sevkiyatlarına başlamış durumda. İkinci yılında 30’u aşkın ülkeye ihracatı gerçekleştirilen ürünler farklı segmentlere özel akü tipleriyle kalite farkı yaratıyor. Özellikle Amerikalı ve Koreli rakipleriyle rekabet sağlamak için yüksek otomasyonla üretim yapılan Çankırı tesislerinde Binek, Kamyon, Tır, Traktör, Jeneratör, Marin, Otobüs, vb. araçlar için üretilen 100 ün üzerinde farklı tipte ürün bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Küçük Prens Petlas Sponsorluğunda Kırşehir’de başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.