AKO 2019 Pazarlama ve Satış Toplantısı Gerçekleşti

0

AKO Grup Pazarlama ve Satış Organizasyonunun 2018 yılındaki faaliyetlerinin değerlendirildiği ve 2019 yılı vizyonunun ortaya konduğu Pazarlama ve Satış Toplantısı 5-6 Ocak tarihlerinde Ankara Wyndham Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı AKO’nun Türkiye geneli satış ekiplerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

AKO Sektör Lideri

AKO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özcan, yaptığı açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek “AKO olarak özellikle de Petlas markamızla satış organizasyonumuzun özverili çalışmalarıyla büyümeye devam ettik. Yeni yatırımlarımızla ileriye güvenle bakıyoruz.” dedi.

AKO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabri Özcan yaptığı konuşmasında “2018 yılında ülke ekonomisinde yaşanan gelişmelere yerli ve milli bir marka olarak duyarlı davrandık, ekonomik olarak sıkıntılı bir süreçte bile küçülmedik. Bu da başarılı bir sınav verdiğimizin göstergesi oldu. Ülkemizin lastik sektöründe yerli ve milli sermayeli en büyük grubu olarak bu zorlu konjonktürde bile yeni yatırımlar yaparak liderliği sürdüreceğiz. Bu başarıda emeği olan herkese ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi. AKO olarak bu noktada liderlik ve büyümeyi sürdürmenin, istikrarın korunmasının çok daha önemli ve bir o kadar da zor olduğuna değindi. “Bunun için eksiklikleri belirlemek, iyileştirmeler yapmak ve dikkatli adımlar atmak gerekecektir. Bu süreçte atacağımız adımları istişare etmek için bir araya geldik. İnşallah büyümememizi sürdürecek ülke ekonomimize katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Lastik Sektöründe Hep Göz Önündeyiz

Satış Direktörü Ahmet Candemir konuşmasında, 2018 yılı sektör verilerini paylaşarak AKO bünyesinde yaşanan gelişmelere yer verdi. Konuşmasında AKO bölge satış hedefleriyle sektörel gelişmeleri değerlendirirken şirkete yön verecek adımlar, çalışanlar ve müşterilerin kullanıma sunulan projeler ve yapılan iyileştirme süreçlerine değindi.

Yenilikçi Ürünler Geliştirmeye Devam Edeceğiz

Petlas Genel Müdürü Yahya Ertem konuşmasında yeni geliştirilen lastikler ve projeleri anlattığı sunumunda, “Lastik sektöründe yüzde yüz yerli sermaye ve yerli Ar-Ge ile sektörde öncü kabul edilebilecek projelere imza attık. Hedefimiz 2023 yılında bu yeni teknolojilerimizle dünyada tanınır ve tercih edilir bir marka olmak.” ifadesini kullandı.

Marka Yatırımlarında da Sektör Lideriyiz

Pazarlama Müdürü Erkal Özürün paylaştığı verilerle lastik sektörü iletişim yatırımlarında en büyük payın yine AKO markalarına ait olduğuna değindi. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine rakiplerin Petlas markamızın iletişim faaliyetlerine göre konum belirlediğini ve Türkiye’nin Lastiği kavramına Dünyanın Tercihi ibaresini ekleyerek Petlas’ı bir dünya markası yapma yolunda aşama kat ettiklerini söyledi.

Toplantının temasını bu sene Çin’deki Dünya Kupası’na katılmayı garantileyen Türkiye Basketbol Milli Takımı sponsorluğu ile şekillendirdiklerini belirten Özürün, Petlas’ın Türk milli takımlarına desteğinin devam edeceğini sözlerine ekledi.

Alanlarıyla ilgili sunumlar yapan Finans Müdürü Furkan Yazgan satış ekibinin sorularını yanıtladı.  AKO 2018 Pazarlama ve Satış Toplantısında ilk gün çeşitli kategorilerde verilen başarı ödüllerinin takdiminden sonra akşam yemeği ile son buldu.

Çalışanlar Aktivitelerle Takım Ruhunu Pekiştirdi

Etkinliğin ikinci gününde AKO Grup Satış ve Pazarlama Ekibi, büyümenin ve gelişimin temelindeki takım ruhunu pekiştirmek için basketbol temalı olarak hazırlanan aktiviteler gerçekleştirdi. Hazırlanan özel aktivite alanında, çalışanlar takımlar hâlinde yarıştı.

Bir önceki yazımız olan Petlas, A Milli Takımımızın Resmi Sponsoru Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.