Akıllı dövmeler kapıda

0

image118Bedenin renkli giysileri olarak tabir edebileceğimiz dövmeler, teknolojiye ayak uydurarak akıllı hale geliyor.

Chaotic Moon Studios’un çalışması kullanıcıların vücutlarındaki elektronik dövme sayesinde pek çok veriyi kayıt altına almalarına ve anı anına izlemelerine imkan vermeye hazırlanıyor.

Şirket, üzerinde çalıştığı ‘Tech Tats’ isimli teknolojisi ile kullanıcıların vücutlarındaki elektronik dövme sayesinde pek çok veriyi kayıt altına almayı ve anı anına izlemeyi mümkün hale getiriyor. Çalışmalarından olumlu sonuç alan şirket, şu ana kadar yaptığı deneylerde akıllı dövme sayesinde vücut sıcaklığı, kan basıncı ve nabız gibi verileri ölçerek entegre olduğu akıllı cihazlara göndermeyi başardı. Sağlık sebepleri nedeniyle 7/24 izlenmesi gereken hastaların üzerinde kullanılması planlanan teknolojinin aynı zamanda askeri ve kişisel amaçlarla da kullanılması bekleniyor. Faydalarını duyunca çok yakında her yaştan insanın dövmeyi beğeniden çok sağlık amaçlı da yaptırabileceği anlaşılıyor.

Bir önceki yazımız olan Sim kartlarınızla vedalaşın! başlıklı makalemizde 64k, akıllı sim ve akıllı telfon hakkında bilgiler verilmektedir.

.