Ahi Evran Üniversiteli Gençler Petlas’ta

0

Petlas’ın 2018 yılı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Faaliyetleri kapsamında başlatılan “Petlas Genç İstihdam Projesi” ile gençlere yönelik faaliyetler hız kesmeden devam ediyor.

Şirket yöneticileri, gençlerin gelecekteki iş hayatlarına yön verecek kilit noktaları öğrenmeleri ve bunlarla ilgili planlama yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla Ahi Evran Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Bölümü öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya geldi.

Petlas’ın tarihi süreci, ülke ve fabrikanın bulunduğu şehir için önemi hakkında öğrencilere bilgiler verilerek başlanan program, Karışım Geliştirme Şefi Sn. Can Özlüer’in Petlas lastikleri hakkında verdiği önemli teknik bilgilerle devam etti. Sonrasında söz alan Kalite Sistemleri Şefi Sn. Selçuk Sarp gençlerin belirlenmiş hedefler ışığında bir gelecek planlamaları ve bu konuda stratejik düşünerek hareket etmeleri gerektiğinin altını çizerek “Gelişmekte olan ve gelişen ülkelerin mesleki ve teknik eğitime dört elle sarıldığını görüyoruz. Emek verdiğiniz oranda karşılığını alacaksınız. Her biriniz ayrı bir değersiniz. Değerlerinizi kaybetmeyin.” diyerek konuşmalarına devam etti. Sarp ayrıca öğrencilerin eğitim hayatları, sosyal münasebetleri ve aile yaşantılarında işlerine yarayacak birçok konudan bahsetti.

Üniversite eğitimi almış birçok gencin güzel bir işte çalışmak, bu sayede hem emeklerinin karşılığını alırken hem de aldığı eğitimi kullanarak daha verimli olmak gibi hedeflerinin olması gerektiğini belirten Petlas İnsan Kaynakları Uzmanları Sn. Serkan Dönmez ve Sn. Aylin Gökçe Elbasan, Stratejik Kariyer Planlama hakkında öğrencilerin aktif katılımı ile bir bilgilendirme sunumu yaptılar.

Eğitim ve sohbet havasında geçen program sonrasında, Petlas yöneticileri, Ahi Evran Üniversitesi öğrencileri ile Petlas buluşmasına öncülük ettiği için Yönetim ve Organizasyon Bölümü Başkanı Öğretim Üyesi Dr. Recep Kahvecioğlu’na teşekkürlerini ilettiler.

Bir önceki yazımız olan Petlas'ta Acil Durum ve Yangın Eğitimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.