24 saat dayanıklılık yarışlarında Falken izi

0

2016 Nurburgring 24 saat dayanıklılık yarışının SP3T klasman galibiyetini yine geçen yılın birincisi Falken Lastiklerini kullanan SUBARU STI takımı kazandı.

Efsanevi Nordschle84a6c62a6705728018478dd70c447df5ife (Nurburgring) pistinde yapılan ve 24 saat boyunca 4 pilot değiştirerek, hiç stop etmeden tam gaz ile mücadele edilen, dünyada dayanıklılık yarışlarının en prestijli organizasyonlarından biri olan Nurburgring 24 Saat Dayanıklıklık Yarışları 26–29 Mayıs Almanyanın Nurburg kentinde yapıldı.

Pek çok otorite tarafından Dünyanın en zorlu yarışı olarak adlandırılan Nurburgring 24 saat Dayanıklılık Yarışının bu yılki ayağı da oldukça çekişmeliydi. Pilotların dayanıklılıklarının hat safhada zorlandığı yarışta, geçen yıl da birinci olan Subaru Takımı, Subaru WRX STI yarış arabasında Falken lastiklerini tercih

ederken yetkililer, bu yıl üstün dayanıklılık ve kavrama performansı sağlayan gelişmiş Falken lastikleri ile donatılmış aracın sürüş açısından çok daha yüksek seviyeye sahip olduğunun altını çizdi.

Bir önceki yazımız olan Kütahya 8. Tarım Fuarı’na Starmaxx damgası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.