2017 Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası Falken Takımından Yoshihide Muroya, Seri Şampiyonu Olarak Ödüllendirildi

0

Sumitomo Rubber Industries Ltd. FALKEN takımından Yoshihide Muroya’nın, 14-15 Ekim’de ABD’nin Indianapolis şehrinde düzenlenmiş olan, bu seneki Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası final yarışını kazandığını duyurdu.

Indianapolis’te alınan bu sezonun dördüncü galibiyetiyle Sn. Muroya, Seri Şampiyonu unvanını güvenceye aldı ve bu önemli başarıyı elde eden ilk Asyalı pilot oldu. Falken aracılığı ile SRI olarak, 2017 Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası Master Class kategorisinde yarışan, Asya’nın tek yarış pilotu olma unvanını taşıyan Muroya’ya sponsor olmuştu.

FALKEN takımından Yoshihide Muroya şampiyon oldu

Geçtiğimiz ay Almanya’nın Lausitz kentinde serinin üçüncü galibiyetiyle ikinciliğe yükselen Muroya, sezonun final yarışında, turnuvanın dördüncü yarışını kazanmak için ivmeyi sürdürdü ve inanılmaz derecede yüksek hızlı ve hassasiyetli uçma becerilerini sahneledi. Sezonun ikinci yarışına (San Diego, ABD) yeni Falken Motorspor renkleriyle donatılan bir yarış uçağıyla katılan Muroya, bu yarış ile bir sonraki yarışı (Chiba, Japonya) da kazandı ve bunlar peş peşe kazandığı ilk galibiyetleri oldu. Bu yılki Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası’nda Muroya, kişisel en iyi 4 galibiyetini tek bir sezonda elde etmiş oldu ve bu galibiyetler kendisine Asya’nın ilk Seri Şampiyonu unvanını elde etme imkanı sundu.

Yoshihide Muroya, kazanılması zor olan yetenekleri sayesinde dünyanın dört bir yanındaki yarışlara katılmaya hak kazanan seçkin bir pilot. Falken ise en yeni gelişmiş teknolojileri kullanarak yüksek performans lastikleri üreten dünyaca ünlü bir marka. Rekabetçi motorsporlarına aktif katılımı ve küresel otomobil üreticilerinin titizlik gerektiren taleplerini yerine getirme konusundaki çabaları sayesinde diğer firmalara göre ön plana çıkıyor. Dikkatleri üzerine çeken bu Pilot ile Falken’in marka imajı arasındaki güçlü uyumun farkında olan SRI, 2015 yılından beri Muroya’nın sponsorudur.

Red Bull Air Race Dünya Şampiyonası; hız, dakiklik ve becerinin birleştiği rekabet ortamı içerisindeki motorspor yarışları bünyesinde Dünya’nın en iyi yarış pilotlarını bulunduruyor. En hızlı, en atik ve hafif yarış uçaklarını kullanan pilotlar, 10G’lik kuvvete dayandığı esnada, 25 metrelik hava dolu pilonlar ile işaretlenmiş olan alçak irtifa slalom pistinde seyir halindeyken saatte 370 km/s hıza ulaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni VW Polo, Falken Lastikleri ile Başarısını Sürdürmeye Devam Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

.